BEAUTY BLOG

.Sveiki, mano vardas Olia ir aš myliu kosmetiką ir viską, kas su ja susiję. Stebiu, kas vyksta grožio pasaulyje, nagrinėju naujienas bei dalinuosi savo įžvalgomis šiame bloge.

Autorė, grožio apžvalgininkė, mokytoja-vizažistė Olia Bladžiuvienė

„Trendas“ arba mados kryptis – tai itin šiais laikais madingas žodis. Trendas – tai laikinas, populiarumo viršūnėje esantis reiškinys, kuris pasireiškia įvairiausiose srityse: drabužiai, kosmetika, gyvenimo būdas ir t.t. Iš kur gi atsiranda tos naujos kryptys ir kaip jos „užkrečia“ visus aplink? Ko gero, šiais laikais atsakymas akivaizdus – socialiniai tinklai. Net gi jų pačių populiarumas yra nepastovus ir įtakojamas vyraujančių trendų.

 

Tikriausiai, sutiksite, kad šiuo metu karaliauja Instagram socialinė platforma, kurioje galima dalintis nuotraukomis arba trumpais video įrašais. Kartu su daugybe galimybių, kurias atveria tokio pobūdžio platforma, gaunama ir daugybė klaidingos informacijos. Kadangi mūsų sritis – grožis, apie jį ir kalbėsime ši kartą.

 

Kiekviena mergina, moteris ir net mergaitė, stebinti ir sekanti įžymiųjų Instagram grožio žvaigždžių publikacijas, norėtų bent iš dalies „prisiliesti“ prie tokio tobulo grožio. To pasėkoje yra perkami reklamuojami grožio produktai, kosmetika; yra bandoma atkartoti jų makiažus ir .t.t. Ne vienas vizažistas patvirtins, kad yra gavęs prašymą „Noriu va taip!“, rodant į atsineštą nuotrauką, iš kurios žvelgia tobuloji „Instagraminė“ gražuolė. Tai yra trendas, kuris turi pavadinimą Instagram makeup (Instagram`inis makiažas). 

 

    

Nuotraukų šaltinis - Instagram

 

Pradėkim nuo to, kas per reiškinys yra Instagram makeup (Instagram`inis makiažas) ir kokie jo būtini komponentai? Vis populiarėjant pačiam Instagramui, atsirado puiki niša gabioms ir talentingoms merginoms, mėgstančioms kosmetiką, parodyti ką jos moka. Laikui bėgant, norint išsiskirti ir pralenkt konkurentus, makiažai darėsi vis sudėtingesni ir tobulesni tuo pat metu. O dabar mes turim viso to rezultatą – nepriekaištingai atliktą, absoliučiai trūkumų neturintį makiažą. Svarbu pažymėti būtinąsias šio makiažo sudedamąsias dalis:

 

Tobulai padengtas veidas – nėra jokių raukšlelių, plaukelių, dėmelių, paraudimų, mimikos linijų. Tam pasiekti yra naudojama daugybė produktų, tokių kaip makiažo bazės, spalvą koreguojantys maskuokliai, šviesą apspindintys maskuokliai ir t.t.


Kontūravimas yra būtinybė. Kontūruoja visos ir viską: kaktą, nosį, skruostus, smakrą, aplink lūpas ir net dekoltė sritį.


Antakiai. Tai atskira tema – Instagram`o antakiai jau yra tapę legenda. Tai ryškūs, itin preciziškai nupiešti antakiai, naudojant skirtingų tekstūrų produktus (pieštukai, gelinis „kremas“, šešėliai, žėlės, antakių tušai su užpildančiu pluoštu). Antakių kontūrą būtina paryškint su maskuojamąja priemone.


Akys – tobulai išsklaidyti šešėliai (šiuo metu ypač madoje plytų, raudoni atspalviai, bei metallic tekstūra). Būtinas akių kontūro pravedimas su ilga uodega (liaudiškai „strelka“) ir, žinoma, tankiausios ir ilgiausios dirbtinės blakstienos.


Highlight arba šviesą atspindinčios priemonės – kuo daugiau ir kuo ryškiau! Tepamos ant skruostikaulių, nosies (per visą ilgį ir galiuką), virš antakių „uodegos“, akių kampučiuose, virš lūpos ir net ant smakro.


Lūpos – čia griežtų reikalavimų kaip ir nėra (šiuo metu populiarėja metallic atspalviai), bet labai svarbu, kad jos būtų itin putlios bei tobulai lygios.


Baking arba „kepimas“. Tai itin populiarus paakių ir kitų „šviesintų“ vietų užtvirtinimas labai dideliu kiekiu birios permatomos (baltos) pudros.

 

„Sąlygų“ daug, ar ne? Ir kas gi čia negerai? Gražios merginos gražiai dažosi ir dar kitus moko tai daryti. Blogumai prasideda tada, kai realios moterys, kaip mes su jumis, nori atrodyti kaip nuotrauka Instragrame. Atrodo, kad patyrusio vizažisto rankose viskas įmanoma, tačiau pamirštama viena detalė – nuotraukų filtrai. Ar esate bandžiusios redaguoti savo nuotraukas telefono programėlių pagalba? Net ir naujokams puikiai sekasi padaryti nuotrauką ryškesne, spalvingesne ir ... tobulesne. O dabar pagalvokit, ką gali jau įgudęs žmogus su rimtesne programine įranga. Šiuo metu technologijos pažengė tiek, kad filtrą galima uždėti net filmuojant.

 

Nuotraukų šaltinis - Instagram

 

Vis dar netikit? Pabandysim paaiškinti. Norint, kad makiažas atrodytų kuo natūralesnis ir mažiau pastebimas yra viena vienintelė auksinė taisyklė – kuo mažiau sluoksnių. Pabandykit ant veido uždėti visą Instagram`e vaizduojamo makiažo „sumuštinį“ – gausis pats storiausias, netikroviškiausias, bei kauke primenantis makiažas. Paskaičiuokim: bazė, spalvos korekcija („spalvoti maskuokliai“), makiažo pagrindas, maskuoklis (kūno spalvos maskuokliai), kontūravimas, „kepimas“ (baking), fiksuojanti pudra (angl. setting powder), skaistalai, sausas kontūravimas, „hailaiteris“ ir užbaigiamoji pudra (finishing powder) – dešimt skirtingų produktų ir daugybė sluoksnių. Realybėje tiesiog neįmanoma kas šitoks priemonių kiekis atrodytų bent kiek natūraliai, jau nekalbant apie subėgimą į raukšles ir „judėjimą“ bėgant laikui. 

 

Nejau tai reiškia, kad realiame gyvenime tobulas makiažas neįmanomas? Žinoma, ne. Bet reikia turėti omenyje, kad jis niekada neatrodys taip idealiai kaip mums rodomose nuotraukose. Instagramo modelis pasidažo, nusifotografuoja su naujausia ir pažangiausia įranga (vėliau dar apdoroja nuotrauką su specialiomis programomis) ir, ko gero, eina visą tai nusiplauti, nes toks kiekis kosmetikos nesijaučia maloniai ant veido, o ir atrodo jis realybėje itin ryškiai (ir net vulgariai) ir negyvai. Toks makiažas ir buvo sukurtas nuotraukoms. Tad jei Jūs ruošiatės į vakarėlį ar kitą šventę, rinkitės natūralesnį bei kiek švelnesnį įvaizdį, naudojant tik dalį paminėtų Instagram makiažo technikų.

 

Nuotraukų šaltinis - Instagram

 

Jeigu Jūs vis tiek, nepaisant visko, norite tokio įvaizdžio – būtinai išbandykite, tačiau pasiruoškit veidrodyje išvysti kiek kitokį, nei tikitės, vaizdą (realybėje filtrų gi nėra). Ir dar nepamirškite, kad visų modelių, dalyvaujančių bet kuriose fotosesijose, makiažai, fotografavimo ar filmavimo metu, yra nuolat pataisomi (slepiamas beatsirandantis odos riebalas, nuo mimikos atsiradusios raukšlelės ir t.t.) todėl jei neturite savo vizažisto šalia visą laiką, praėjus gan trumpam laiko tarpui Jūsų „tobulas“ makiažas tokiu nebeatrodys.

 

Pabaigai norėčiau priminti, kad visos taisyklės bei technikos yra puiku, tačiau makiažas tai žaidimas spalvomis, saviraiškos priemonė, net gi menas, todėl darykite tai, kas jums patinka ir išlikite savimi. Šį kartą tiek, sekite mūsų tinklapio naujienas norint sužinoti daugiau įdomybių iš makiažo pasaulio.