BEAUTY BLOG

.Sveiki, mano vardas Olia ir aš myliu kosmetiką ir viską, kas su ja susiję. Stebiu, kas vyksta grožio pasaulyje, nagrinėju naujienas bei dalinuosi savo įžvalgomis šiame bloge.

Autorė, grožio apžvalgininkė, mokytoja-vizažistė Olia Bladžiuvienė

 

Ar verta mokytis tapti vizažistu? Abejojate? Kas Jus stabdo? Mes visi puikiai matome kaip atsiranda vis nauji meistrai, reklamuojantys savo paslaugas ir galvojame „Vizažistų dabar tiek daug, be šansų prasimušti, klientų nebus“. O galbūt jau esat pradėjęs savo kelią profesionalas, bet nematot progreso bei klientų rato didėjimo? Nesvarbu kurioje pradžios stadijoje bebūtumėt – šis straipsnis Jums.


Stebint rinką iš vidaus ne pirmus metus, išskyrėm kelias svarbias priežastis kodėl pradedantieji meistrai taip ir nepasiekia trokštamų aukštumų.

 

 

 

  

Nuotraukos šaltinis - internetas

 

Mano manymu, labiausiai ir stipriausiai veikia per daug dideli lūkesčiai. Nesakau apie nieką nesvajot ir nekurt jokių planų. Bet itin svarbu (ne tik vizažo profesijoje, bet ir visame gyvenime :) kurti svajas bei ateities planus atitinkančius realią situaciją. Metų gale suplanavot, jog laikysit rankose apdovanojimą? Tada jūsų metinis tvarkaraštis turėtų mirgėti užrašais „Dažau modeliuką“ vos ne kiekvieną savaitę; nepamirštant apie seminarus, naujų idėjų pasisėmimui, kvalifikacijos kėlimo kursus, tobulo fotografo paieškas, kosmetikos testavimą ir t.t. Tokių „reikalavimų“ sąrašas gali būti itin ilgas. Esmė – negalima tikėtis nerealiai gero rezultato nieko nedarant arba dažant porą kartų per mėnesį. Neišsipildę (nepasiekiami) lūkesčiai – pirmoji ir pagrindinė pasidavimo priežastis.

 

Nuotraukos šaltinis - internetas

 

“Šviežias“ specialistas, vis dar įkvėptas ką tik pasibaigusiais mokymais, eina į rinką, siūlo paslaugas, bet niekas pas jį nebėga? Kodėl? Gi kelios gražios nuotraukos puikių makiažų yra, siūlot paslaugas po kiekvienu „ieškau vizažistės“ postu, kur gi klientai? Tiesiog sėdint ir laukiant, suprantama, jog nieko nebus. Pirmas žingsnis? Už „ačiū“ nudažykit visas giminaites, drauges bei tetas, prašykite jų rašyti atsiliepimus, padarykite gražias (tinkamai nufotografuotas bei redaguotas) nuotraukas. Nebijokite dėti „nefotogeniškus“ modelius, nustebtumėt sužinojusios, kaip įgrisusios yra „tobulos“ mergaitės. Eilinės klientės ieško meistrių, kurios moka dažyti tokias pat realias moteris, o ne tik per kursus parinktas gražuoles. Kol kas vis dar veikia „prieš ir po“ metodas (apie jį norėčiau pašnekėti daugiau kitą kartą). Tuo pat metu dirbkite su savo puslapiu: naujų produktų apžvalga, naudingi patarimai sekėjams (net jei jų yra „tik“ 10). Imkit modelius, kurkit įvaizdžius. Pažadu – neliksit nepastebėtos!

 

Ko ten (į grožio paslaugų rinką) eiti? Tų vizažisčių pilna. Iš dalies tai tiesa. Tačiau panagrinėkim atidžiau. Kai į postą apie vizažisto paieškas matote virš šimto komentarų: ar daug iš besisiūlančių meistrių pažįstate ar esate apie jas girdėjusios? O kas mūsų krašte yra žinomas? Laikai keičiasi: tie kas karaliavo vizažo padangėse prieš dešimt metų teliko prekiniu ženklu, jokių naujų darbų ar tendencijų jie nebekuria. O kas gi tada lieka, atmetus „nejudinamus“ titanus bei nežinomas meistres? O lieka būtent tie dirbantys, rezultatų siekiantys meistrai (kurie, tarp kitko, dažniausiai tokiuose postuose nekomentuoja). Tie, kurie neabejoja savo darbo kokybe bei žino savo vertę. O tokių, patikėkit, nėra daug. Jų net nėra pakankamai. Lygiuokitės ir siekite atsidurti tame būrelyje.

 

Nuotraukos šaltinis - internetas

 

Ir, galiausiai, ir gal net svarbiausiai – nepasitikėjimas savimi. Priežasčių gali būti daug ir įvairių (įskaitant ir jau išvardintas aukščiau). Atmetus psichologinius trukdžius (su kuriais, be abejo, reikia dirbti, bet čia ne visai mūsų sritis ), labai svari abejonių priežastis – žinių, ir kaip pasekmė, gabumų trūkumas. Dažyti lyg ir mokat, draugės ir modeliukas per vienadienius kursus patenkinti, tai kame bėda? Pergyvenat, kad ateis klientas su „užkritusiu” akies voku, nelygia oda, brandesnio amžiaus? Pagalvokite kodėl? Ko gero, atsakymas labai paprastas – Jūs tiesiog nežinot kaip su tokiais klientais dirbti. Pabaigus bazinius kursus, tokių abejonių likti neturėtų. Taip, Jums bet kokiu atveju reikės daug praktikos, darbo su klaidomis bei atkaklumo, bet Jūs tiksliai žinosite ką darote, kodėl ir kaip. Kodėl ši ar kita spalva netiks tam tikru atveju, kokių elementų vengti esant voko netobulumams, kokios priemonės gerai maskuoja, o kokios tik bereikalingai apsunkina odą – visa tai yra bazė. Jei skaitant šiuos klausimas suabejojote ir Jūs, susimąstykite apie spragų šalinimą ir Jūsų pasitikėjimas savimi šaus į dangų! 

 

Kaip banaliai beskambėtų, bet žinios – tai jėga! Taisyklingai atliktas, tvarkingas makiažas blogu būti tiesiog negali. Ir vos tik ateis ta vidinė ramybė -  „Šiandien visi mano makiažai bus nuostabūs“ – Jūs negalėsit nustoti kurti. Klientėms, modeliukams, sau. Ir tada ateis saldusis „Oho, kokį kelią nuėjau“. Neliks vietos abejonėms, neliks lūkesčių – bus tik svajonės ir tikslai.