BEAUTY BLOG

.Sveiki, mano vardas Olga ir aš myliu kosmetiką ir viską, kas su ja susiję. Stebiu, kas vyksta grožio pasaulyje, nagrinėju naujienas bei dalinuosi savo įžvalgomis šiame bloge.

gallery/28617124_1121366168005059_8291045901896651695_o

Autorė, grožio apžvalgininkė Olga Bladžiuvienė

Šiais laikais, turint prieigą prie bet kokio turinio internete – YouTube pamokėlės, straipsniai, online seminarai, blogai ir t.t., nereta moteris gali pasidaryti tikrai neblogą makiažą pati, be profesionalų pagalbos. Tačiau gražus rezultatas tai tik dalis darbo, nemažiau svarbu kaip jūsų makiažas atrodys praėjus valandai arba aštuonioms. Papasakosim Jums apie gudrybes, kuriomis naudojasi profesionalūs vizažistai, kad jų sukurti makiažai išsilaikytų net iki sekančio ryto (ko nerekomenduojame, bet... 😊).

 

 

Visų pirma, svarbu išskirti makiažo priešą nr. 1 – riebalai. Tai riebalai iš vidaus (odos išskiriami) ir iš išorės (veido lietimas dienos bėgyje, maistas ir t.t.). Pirmieji makiažo patvarumą įtakoja žymiai stipriau. Riebalui susimaišius su makiažo pagrindu, pastarasis pradeda oksiduotis bei dalintis į komponentus. Kaip gi užkirsti tam kelią? Kaip sako anglai – preparation is the key, tai reiškia, kad pasiruošimas yra svarbiausias aspektas. Odos paruošimas yra bene svarbiausia sudedamoji makiažo dalis. Dažnos moters Lietuvoje oda yra mišri, labiau į riebumą. Tokios odos savininkės dažnai galvoja, jog riebią odą drėkint nėra būtinai, juk ir taip po valandos viskas blizgės. Ir tai yra labai klaidinga nuomonė. Tiesa yra tokia, kad riebią odą reikia drėkinti tiek pat, kiek bet kurio kito tipo odą. Riebi oda, negavus reikiamos drėgmės dozės, pradeda drėkintis pati – išskiria dar daugiau riebalo (sebiumo), tada moteris galvoja, jog vis tiek per daug drėkina oda, sumažina naudojamą kremo kiekį ir taip toliau tęsiamas tas užburtas ratas. Nepriklausomai nuo odos tipo, drėkinimas yra būtinas, jau nekalbant apie sausą odą. Pakankamai sudrėkinta oda neišskirs perteklinio kiekio riebalų, o tai reiškia, kad jūsų makiažas išliks ilgiau.


Dar vienas naudingas patarimas – odos šveitimas, ypač, jei jūsų oda yra linkusi tam tikrose vietose sausėti. Kosmetikos pagalba galima paslėpti daug trūkumų, tačiau beveik neįmanoma paslėpti išsausėjusios odos atplaišėlių, jas itin efektyviai pašalina švelnus šveitimas. Svarbu pabrėžti, jog šią procedūrą reikia atlikti išvakarėse, bei naudoti tik patikrintas priemones, kad išvengti galimos alerginės reakcijos. Po šveitimo taipogi patartina palepinti odą drėkinančia kauke – ryte oda tiesiog švytės!


Taigi, atsikėlę su gražia, sudrėkinta oda, visų pirma reikėtų gerai nusiprausti, kad pašalinti bet kokius nešvarumus susikaupusius per naktį bei išsiskyrusius riebaliukus. Toliau, jau minėtas drėkinimas. Puikiai tiks lengvas dieninis kremas arba serumas. Jei jūsų oda itin riebi ir bijote ją papildomai krauti kremais, įsigykite purškiamą drėkiklį, jis yra itin lengvas ir nepadengia veido „riebia“ plėvele. 

 

Kitas žingsnis – palaukti. Bent 5 minutes, kad oda pasiimtų tiek drėkinimo, kiek jai reikia. Be to, jei tepti kosmetiką nepalaukus, tiesiog sumaišysite viską į vieną „košę“. Jei matote, kad kažkur yra akivaizdus drėkinimo priemonės perteklius, tiesiog nuimkite jį švelniai prispaudus popierinę servetėlę. 


Praimeris, bazė, pagrindas – kad ir kaip bepavadintumėt, tai – būtinybė. Apie bazių rūšis ir savybes jau rašėme, tad nebesikartosime. Tai tikrai veiksminga priemonė norint sudaryti barjerą tarp odos ir dekoratyvinės kosmetikos. Silikono, esančio sudėtyje, dėka oda yra padengiama lengva plėvele, kuri kažkuriam laikui padeda suvaldyti riebalų liaukų veiklą (riebalai išsiskiria ir toliau tik jiems sunkiau įveikti bazės sluoksnį). Bazę svarbu paskirstyti per visą veidą, ypatingą dėmesį skiriant itin linkusioms riebaluotis zonoms (kakta, nosis, smakras). Vėl gi, palaukiame kol įsigers. 

 


Toliau darome makiažą skystais produktais (makiažo pagrindas, maskuokliai, kontūravimas ir t.t.). Būtinai viską užtvirtiname biria pudra. Ypatingą dėmesį skiriant paakių zonai, zonai aplink nosį, pačiai nosiai, kaktai, smakrui. Norint pasiekti itin ilgai išliekantį efektą, biriai pudrai yra patariama naudoti ne šepetėlį, o pudrinuką (plokščia minkšta „pagalvėlė“), juo priemonę reikėtų įspausti į odą, o ne braukyti į šonus, judinant kremines priemones. Be abejo, toks būdas paliks odą itin matine, bet tam yra sukurtos švytėjimo suteikiančios priemonės😊.


Beje, jei jūsų oda yra itin riebi ir joks makiažas ant jūsų neišsilaiko ilgiau poros valandų, pabandykite tokią gudrybę – po bazės padenkite veidą plonyčiu birios pudros sluoksniu (labai gerai šitam žingsniui tinka silikoninė Make Up For Ever HD balta biri pudra). Svarbu uždėti tikrai lengvą, nepastebimą sluoksnį. Naudokite purų, minkštą birios pudros šepetėlį. Jei prisibijot dėti sausą produktą prieš kreminius, alternatyva – po bazės papurkšti veidą fiksavimo priemone, kurį užtvirtins bazės sluoksnį. Būtinai duokit priemonei pilnai išdžiūti prieš tepant kremines priemones. 


Užbaigus visą makiažą, būtinai pasipurkškite fiksatoriumi. Jis ne tik užtikrins ilgesnį makiažo patvarumą bet ir nuims „pudrinį“ efektą, oda atrodys tarsi švytinti. Fiksatoriumi galite tvirtinti kiekvieną dedamą sluoksnį, tokiu būdu pasieksite itin ilgalaikių rezultatų.


 Vienas geriausiai vertinamų makiažo fiksatorių - Urban Decay All Nighter. 

 

 

Svarbu paminėti, kad naudojant vandeniui atsparias priemones makiažas išsilaikys žymiai ilgiau. Norint su makiažu išbūti visą dieną ir net naktį, venkite itin švytinčių makiažo pagrindų, jie, kaip taisyklė yra žymiai lengvesnės konsistencijos ir išlieka ant odos gerokai trumpiau už matines priemones. Nepamirškit ir auksinės taisyklės – kiek įmanoma mažiau sluoksnių! 


Visos šios gudrybės kartu ar atskirai tikrai prailgins jūsų makiažo gyvavimo laiką, tačiau nepamirškit, kad tai itin didelė apkrova odai – ji neturi galimybės kvėpuoti, yra apsunkinta ir stokoja drėgmės. Todėl nepatariame makiažą ant veido turėti ilgiau nei vieną dieną. Patikėkite, kad ir kaip puikiai būtų atliktas makiažas, sekančią dieną jis atrodys negražiai, jau nekalbant apie galimas odos problemas po tokio maratono. Bet čia jau ne mūsų sritis 😊 


Šiam kartui tiek, sekite mūsų naujienas – mes paruošėme Jums daug įdomių bei naudingų dalykėlių!