.Sveiki, mano vardas Olia ir aš myliu kosmetiką ir viską, kas su ja susiję. Stebiu, kas vyksta grožio pasaulyje, nagrinėju naujienas bei dalinuosi savo įžvalgomis šiame bloge.
Autorė, grožio apžvalgininkė, mokytoja-vizažistė Olia Bladžiuvienė
Tobulas makiažas neįsivaizduojamas be gražiai išskulptuotų veido bruožų, ypatingai skruostikaulių. Šiuo metu itin madingas „įdubusių“ žandų efektas, o ir plonesnę nosytę dažna moteris norėtų turėti. Be abejo, kad viso to pasiekti visiškai nebūtina kreiptis į plastikos chirurgus, užtenka įvaldyti veido skulptūravimo meną arba kontūravimą (angl. contouring). Šioje vietoje dažnokai išgirstame klausimą: ar ši technikai panaši į bronzingą ar tai visiškai skirtingi dalykai? Šiame straipsnyje būtent ir pabandysim paaiškinti kuo skiriasi bronzingas nuo kontūravimo.
Visų pirma, patys pavadinimai kalba už save. Bronzingo technika yra naudojama kai norima veidui suteikti šiltą atspalvį, sukurti saulės paliestos odos įspūdį. Kontūravimas – tai veido bruožų paryškinimas arba net pataisymas, naudojant šešėliavimo efektą.
Antra – naudojamų priemonių atspalviai. Bronzinį atspalvį suteikiančios priemonės, kaip taisyklė, būna šiltų tonų, kai tuo tarpu kontūravimui skirti produktai turi šaltą toną. Taip yra dėl to, kad natūraliai susidarantys šešėliai, krentant šviesai ant veido, turi būtent šaltą toną. Ypatingai svarbu parinkti šalto atspalvio priemonę norint kontūruoti nosį, nes šioje srityje itin svarbus natūralumo efektas.
Bet, kaip ir kiekvienoje taisyklėje, yra išimtis ir čia: jeigu Jūs dar ne iki galo įvaldėte kontūravimo meną, bet skruostikaulius paryškinti norisi, patariame rinktis bronzerį, o ne kontūravimui skirtą produktą. Nemokant tinkamai paskirstyti reikiamą produkto kiekį ant žandų, rizikuojate atrodyti tarsi purvinu veidu, šis efektas itin dažnas tarp mėgėjų priemonę tepti nuo skruostikaulio apačios iki pat žandikaulio. O naudojant bronzinį atspalvį turinčius produktus, net suklydus dėl aplikacijos vietos, atrodysite tiesiog daugokai įdegę. Svarbu pabrėžti, jog ši išimtis taikoma tik skruostams.
Kitas svarbus minėtų produktų skirtumas – tekstūra. Bronzeriai dažnai būna su blizgučiu, kas visiškai nepriimtina ryškinant (arba keičiant) veido kontūrus.
Skiriasi ir priemonių aplikavimo metodai: bronzeris paprastai užtepamas gan plačių šepetėliu, lengvais judesiais, net ir ant viso veido. Kai tuo tarpu kontūravimas reikalauja itin didelio preciziškumo, todėl naudojami žymiai mažesni šepetėliai, priemonė tepama itin lokaliai. Verta nepamiršti, jog bet kurią priemonę reikia pradėti tepti lengvai, intensyvinant spalvą pagal poreikį. Atminkite: visada galima pridėti daugiau, tačiau nuvalyti priemonę (ypač pudros pavidalo) nėra lengva.
Kadangi, kaip išsiaiškinom, šie metodai yra visiškai skirtingi ir atlieką atskiras specifines funkcijas, juos galima naudoti kartu. Mūsų patarimas - darbo eiga, paprastai, turėtų būti tokia: kreminis kontūravimas, fiksuojanti bespalvė pudra, tada bronzeris jūsų pageidaujamose vietose, ir, jei matote, kad vis tik trūksta ryškumo, ant kontūruotų vietų užtepti pudros pavidalo kontūravimui skirtą priemonę. Šiuo atveju bronzeris veiks kaip pereinamoji spalva ir kontūruotos vietos atrodys natūraliau.
Be abejo, kontūravimas tai ne tik tam tikrų veido vietų patamsinimas, šis metodas yra gan sudėtingas ir reikalauja net veido anatomijos žinių. Tačiau tikrai verta pabandyti pažaisti ir atrasti tokią schemą, kurį geriausiai tiks Jūsų veidui. Jei vis tik eksperimentuoti nesinori, drąsiai naudokite vien bronzerį! (tik nosies nelieskite 😊)
Šiam kartui tiek. Jei norite sužinoti daugiau makiažo subtilybių bei paslapčių, sekite mūsų puslapio naujienas.
© 2024 beautybusiness.lt Klaipėda Visos teisės saugomos.
Tel. pasiteiravimui: +37060825625