beauty blog

gallery/img_3242

Svajonių profesija

gallery/krakoziabra

Autorė, grožio apžvalgininkė Olga Bladžiuvienė

Mus visada vilioja meniškos, „kitokios“ profesijos. Darbas ne nuo 8 iki 17, o pagal įkvėpimą, sielai. Vizažas – viena iš tokių veiklų, kuri leidžia kurti savo darbo grafiką patiems, realizuoti savo vaizduotę, kurti grožį, stebinti save ir aplinkinius. Ne paskutinėje vietoje ir uždarbis, kuris šioje profesijoje proporcingas įdėtam darbui bei pastangoms. Viską sudėjus, ši veikla tampa itin patraukli daugeliui savęs ieškančių žmonių. Be to, juk ir mokslų didelių nereikia, Onutė gi dažo sau YouTube prisižiūrėjus. O gal viskas kitaip? Padiskutuokim.

 

Ar kada esate atkreipę dėmesį kiek šiuo metu rinkoje (net vieno miesto mastu) yra grožio specialistų? Potencialiam klientui įmetus jauką – skelbimą apie meistro paiešką – akimirksniu atsiranda virš šimto komentarų, siūlančių savo paslaugas. Kažkam „pasiseks“ – klientė išsirinks jį, o kiti lauks sekančio „kaulo metimo“. Ir pažiūrėjus iš šios pusės, vizažisto profesija nebeatrodo tokia patraukli ir paklausi. Juk tokių „Onučių“ ne vienas šimtas. Kur gi paslaptis? Kodėl vienos turi pilną grafiką, o kitos gali priimti kad ir dabar?

 

Yra kelios besikartojančios klaidos, kurias daro merginos, išsirinkusios vizažisto amatą.

Visų pirma – mokslai. Neginčytina – YouTube ir Instagram platformose galima prisigaudyti perliukų ar įdomesnių makiažo technikų, ten pat kosmetikos gamintojai pristato savo naujienas, kurias turėtų sekti meistrai, norintys eiti koją kojon su šiuolaikinėmis tendencijomis. Tačiau pradėti visada reikia nuo pagrindų. Būtent esminių žinių neturėjimas trukdo tolimesniam tobulėjimui: jūs dedat daug pastangų, bet vis tiek rezultatai nebūna wow. Jūs naudojat tuos pačius produktus ir visus klientus dažot ta pačia (net ir puikiai „atkalta“) schema. Esmė yra tokia, kad kartojant tas pačias klaidas niekad netobulėsit, juk Jūs nežinot kad tai yra klaidos ir juolab kaip jas taisyti. Tokių klaidų išvengsit, jei pradėsit vizažo mokytis nuo pačių pagrindų ir tik turint tvirtą bazę galėsit judėti toliau.

 

Šnekant apie sėkmingą pradžią, svarbu pabrėžti, jog jums bus žymiai lengviau pradėti gražinti kitus, jei mokėsite tai daryti ant savęs. Naivu tikėtis, jog niekad nelaikius šepetėlio rankose, atėjus į bazinius vizažistų kursus, iškart puikiai seksis. Savo studijoje pastebėjome tendenciją – mokinės, baigusios makiažo sau kursus ir vėliau grįžusios į būsimiems profesionalams skirtus mokymus, darė žymiai didesnę pažangą už visiškai „žalias“ koleges: jos jau žinojo įrankių paskirtis, produktų ypatybes ir kt. Tai nereiškia, kad nemokėdamos dažyti savęs niekada netapsite geromis meistrėmis, tačiau makiažas sau – tai puiki vizažisto kelio pradžia.

Motyvacija – itin svarbus ir net gi lemtingas sėkmės veiksnys. Kartais, net turint puikią pradžią susiduriama su motyvacijos stoka. Dažnai tai susiję su veiklos stagnacija, nejudėjimu pirmyn. Dedamos pastangos, perkamos naujausios priemonės pagal visas karaliaujančias tendencijas, tačiau grafikas taip ir lieka pustuštis. Tada dažnai svyra rankos ir mąstoma apie veiklos tęsimo prasmę. Kas gi nutinka? Kur pasukame netinkama kryptim? Itin protingas yra pasakymas – jei nori turėti ko neturi, turi daryti, ko dar nedarei. Naivu tikėtis, jog „štampuojant“ tuos pačius makiažus, už tuos pačius dvidešimt eurų judėsit pirmyn. Skamba tiesmukiškai ir net grubiai, bet tokia tiesa.

 

Iš kur gi tos motyvacijos semtis ir kaip atgaivinti buvusią aistrą, su kuria pradėjote savo kelią? Reikia realybės supurtymo, ramybės sudrumstimo. Išeiti iš komforto zonos – banalu, tačiau būtent toks yra kelias iš išburto rato, kuriame mažai klienčių ir kūrybiškumo stoka. Kartais tai padaryti pačiai yra itin sunku. Tai lyg pradėti eiti į sporto salę – pradžia visada šimtus kartų lengesnė su profesionaliu treneriu, kuris apmokys, įkvėps pasitikėjimo savo jėgomis. Ir ta pradžia taps jūsų atspirties tašku. Kaip jums idėja – maratonas, kuriame Jūs turėsite įveikti savo baimes, savo abejones, atlikti itin įdomius bei pastangų reikalaujančius projektus. Tai bus lyg iššūkis jums pačioms ir jūsų kasdienybei, kuris pakeis jūsų profesinį gyvenimą bei požiūrį į mėgstamą veiklą. Ir visą šią įdomią kelionę vainikuos itin šaunus prizas, kuris bus tik menkas papildymas prie svarbiausio apdovanojimo -  jūsų naujai įžiebtos liepsnojančios aistros mylimam darbui.

 

Ar Jūs pasiruošusios visiškam reload`ui? Ar pasiruošusios iššūkiams ir naujam savo karjeros etapui? Tada laukite ir sekite mūsų naujienas ir būkite pirmieji dalyviai analogų neturinčiame nuotykių maratone!

Kitas svarbus dalykas – įrankiai ir priemonės. Apie gerų ir kokybiškų šepetėlių svarbą jau rašėme savo bloge. Prasti šepetėliai neapsakomai apsunkins Jums darbą ir užkirs kelią progresui. Panašų poveikį turi ir prastos kokybės kosmetika. Daugelio pradedančiųjų meistrių pagrindinis argumentas būna lėšų geresnei kosmetikai neturėjimas – „Užsidirbsiu ir tada investuosiu į geresnes priemones“. Tačiau tai yra uždaras ratas – dažant ne itin gera (prastai išsilaikančią, prastai maskuojančią, prastai pigmentuotą) kosmetika, daugiau klientų neatsiras, net esantieji ieškos geresnė alternatyvos. Todėl be pradinių investicijų neapsieisite. Dar vienas svarbus psichologinis gerų priemonių lagamino turėjimo veiksnys – jūs esate finansiškai suinteresuoti tęsti savo veiklą, bent jau tam, kad atsipirktų investuoti pinigai, nes kartais užsidegimas blėsta ir motyvacija dirbti bei tobulėti kažkur išgaruoja.

 Beauty Business Studijos vadovė Tatjana Vasičkina ir studijos vizažistė-mokytoja Olia Bladžiuvienė 

gallery/vv logotipas spalvotas be fono (21
gallery/1459857781_1
gallery/img_4514
gallery/stilniy-nabor-kistey-dlya-makiyazha-601x601
gallery/59051811_480320619173859_649521766665814016_n

MUA - Olia Bladžiuvienė, Foto - Ana Litoš