BEAUTY BLOG

.Sveiki, mano vardas Olia ir aš myliu kosmetiką ir viską, kas su ja susiję. Stebiu, kas vyksta grožio pasaulyje, nagrinėju naujienas bei dalinuosi savo įžvalgomis šiame bloge.

Autorė, grožio apžvalgininkė, mokytoja-vizažistė Olia Bladžiuvienė

Praeitais metais mes turėjome daugybę makiažo trendų: kontūravimo kultas, itin putlios matinės lūpos, metallic tekstūra, spalvotas pravedimas, plytų atspalviai ant akių. Dauguma iš šių tendencijų jau pradėjo užleisti vietas naujiems atradimams: metallic tekstūrą po truputį keičia holografinis efektas, lūpos vėl tampa švytinčiomis ir t.t. Tačiau vienas populiariausių 2017 metų trendų – hailaiteris (angl. highlighter) arba švytėjimo suteikiančios priemonės, vis dar viršūnėje ir net įgavo naujų ypatybių bei nustebino atlikimo technikų gausa. Bet apie viską iš eilės.

 

Jei stebite madų pasaulio naujoves arba naujausias pirmaujančiųjų dekoratyvinės kosmetikos gamintojų naujienas, nesunkiai pastebėsite, jog odos švytėjimui yra skiriama itin daug dėmesio. Hailaiteris tapo neatsiejama bet kurios kosmetikos linijos dalimi.


Iš tikrųjų, tai yra itin universali bei pritaikoma bet kuriame įvaizdyje priemonė. Ji suteikia veidui gaivumo, „sveiko“ švytėjimo įspūdį, o visam makiažui savotiško lengvumo. Prie paprasto dieninio makiažo pridėję švytėjimo priemonių lengvai transformuosit jį į madingą šiuolaikišką ir net šventinį įvaizdį. Hailaiteris suteikia makiažui užbaigtumą bei padeda „surišti“ bendrą vaizdą. Tačiau svarbu žinoti tam tikras jo naudojimo taisykles.

 

 

Visų pirmą išsiaiškinkime kokie būna hailaiteriai. Dažniausiai sutinkama forma – presuotas produktas, dar kitaip vadinamas kompaktinis variantas. Taipogi švytėjimo priemonių būna kreminiu pavidalu, skystų lyg serumas, pieštukiniai ir net žėlė konsistencijos. Jei tik pradedate pažintį su šiomis priemonės, patariame pradėti nuo kompaktinių priemonių, jų sunkiau padauginti ir lengva paskirstyti. Taipogi egzistuoja daugybė hailaiterių atspalvių – nuo šampano iki mėlynų ar net juodų. Be abejo, pastarieji yra skirti profesionalams arba eksperimentus mėgstantiems drąsuoliams. Universaliausias, bei labiausiai šviesios odos savininkams tinkantis variantas – šampano spalvos priemonė. Jei Jūsų oda turi gilesnį atspalvį, puikiai tiks labiau auksinis švytėjimas. Baltas perlinis švytėjimas puikiai atrodo nuotraukose, tačiau kiek per ryškiai realiame gyvenime.

 

 

Kitas svarbus žingsnis – priemonės naudojimas. Šnekant apie įrankius sausiems produktams – labiausiai tinka vėduoklės formos  arba vidutinio dydžio lašo formos šepetėliai. Jei naudosit skystą švytėjimo priemonę puikiai tiks net ir pirštai arba makiažo kempinėlė. Tačiau vienas svarbiausių hailaiterių naudojimo aspektų – vietos, kuriose paskirstoma priemonė. Verta nepamiršti, kad pats žodis highlight, išvertus iš anglų kalbos, reiškia paryškinti, išskirti, todėl natūralu, kad priemonė yra tepama tik ant tų vietų, kurias norite išskirti, atkreipti dėmesį. Pažiūrėjus video YouTube ar kitoje panašioje platformoje, nereta mergina kartoja ekrane atliekamus veiksmus, nesusimąstydama, kad galbūt jos veidui visiškai netinka ryškinti nosį ar kaktą. Pavyzdžiui, užtepus priemonės ant ir taip plačios kaktos, vizualiai ją padarysime dar didesne ir papildomai tai paryškinsime, tas pats galioja nosiai ar smakrui. Kitas nesuderinamas su realybe švytėjimo priemonės naudojimo pavyzdys – nosies galiuko ryškinimas, realiai jūs atrodysite lyg jūsų nosis yra itin ilga ir net komiška, tačiau tai puikus triukas nuotraukoms. 

 

 

Taigi kokios tos „tinkamiausios“ vietos? Be abejo, skruostikaulių aukščiausia vieta, viršutinės lūpos kontūro viduriukas, vidiniai akių kampučiai (itin veiksmingas triukas norint atrodyti labiau pailsėjus ir net jauniau), puikiai atrodo ir antakių apatinio kontūro paryškinimas (vizualiai antakiai yra pakeliami, kas padaro akis didesnėmis). Be abejo, galima priemonę tepti ir ant smakro, nosies (bet per visą ilgį, ne patį galiuką), ant kaktos, tačiau tai daryti reikia atsižvelgiant į savo veido ypatybes bei proporcijas. Be to nepamirškit, kad viso veido intensyvus švytėjimas gali būti nepriimtinas tam tikrose situacijose (darbas, verslo pietūs ir pan.) Atsargiai su švytėjimo priemonėmis turėtų elgtis ir vyresnio amžiaus moterys – nereikia jos visiškai atsisakyti, tačiau užtepus per daug ar netinkamose vietose galima dar labiau paryškinti nepageidaujamus odos nelygumus. 


Šių metų mums diktuojamos tendencijos tai ne tik paprastai užteptas hailaiteris, o švytėjimas „iš vidaus“. Tai yra technika, kai yra sluoksniuojami skirtingų tekstūrų bei intensyvumo priemonės. Taipogi šiam efektui išgauti neretai naudojamos itin švytinčios makiažo bazės, po makiažo pagrindu jos sudaro vidinio švytėjimo efektą, o švytinti oda yra asocijuojama su sveikata bei jaunyste. 


Kaip visada, primename, jog jokių taisyklių ar apribojimų makiaže nėra, mes Jums suteikiame bendro pobūdžio naudingas žinias :) Taigi jei dar neišbandėte šią nuostabią priemonę, raginame jus tai padaryti, garantuojame, kad iškart sulauksite komplimentų!


Šį kartą tiek, ačiū už skirtą laiką. Stebėkite mūsų puslapio naujienas.