BEAUTY BLOG

.Sveiki, mano vardas Olia ir aš myliu kosmetiką ir viską, kas su ja susiję. Stebiu, kas vyksta grožio pasaulyje, nagrinėju naujienas bei dalinuosi savo įžvalgomis šiame bloge.

Autorė, grožio apžvalgininkė, mokytoja-vizažistė Olia Bladžiuvienė

Jei sekate Instragram ar YouTube platformų grožio naujienas bei tendencijas, ko gero, jau pastebėjote, kad nemaža dalis atliekančių makiažą moterų/merginų be įprastų maskuoklių naudoja ir spalvotus. Minėtieji spalvoti maskuokliai yra naudojami veido odos spalvos korekcijai.

 

Spalvos korekcija (color correcting) tai vienas iš metodų, naudojamų atliekant makiažą, kai norima paslėpti kažkokius spalvinius veido netobulumus. Kas gi čia per metodas? Kokiais atvejais jis naudojamas? Ar jis išvis būtinas? Į visus šiuos klausimus bandysime atsakyti šiame straipsnyje.

 

Nuotraukos šaltinis - Internetas

 

Visų pirmą, apžvelkim kas gi tai per metodas, kokia jo esmė. Spalvos korekcijos pagrindas yra spalvotyra, arba mokslas apie spalvas ir atspalvius. Tikriausiai visos esate mačiusios apskritimą, suskirstytą į daugybę skirtingų spalvų segmentų. Tai - spalvų ratas. Spalvos, esančios priešingose apskritimo pusėse yra vieną kitą „kompensuojančios“, t.y. jos neutralizuoja viena kitą. Būtent šis principas ir yra spalvos korekcijos metodo pagrindas.

 

Šiuo metu rinkoje yra daugybė spalvos korekcijai skirtų palečių (bei pavienių produktų), tačiau spalvos visose paletėse yra panašios. Dažniausiai tai būna kreminė tekstūra, tačiau pasitaiko ir pieštuko bei pudros pavidalo korektoriai. 

 

Nuotraukos šaltinis - Internetas

 

Padėsim Jums susigaudyti korektorių spalvų paskirtyse:

 

Žalia – neutralizuoja raudoną. Tai gali būti spuogai, dėmės, randai (švieži), kapiliarų tinkleliai ir kitos odos būsenos, kurių metu odą įgauna raudoną atspalvį.
Geltona – neutralizuoja violetinius atspalvius. Tai venos prie akių ar net mėlynės.
Persikinė (kai kuriose paletėse labiau į rausvumą) – skirta tamsiems paakiams.
Oranžinė (kai kurie gamintojai daro labiau raudoną) – neutralizuoja mėlyną spalvą. Puikiai tinka paslėpti venas po akimis.
Violetinė (rečiau sutinkama) – neutralizuoja geltoną spalvą (paakiai, nykstančios mėlynės).

 

Dar paletėse galima pamatyti baltų, kūno spalvos ir tamsesnių maskuoklių, tačiau tai jau ne tiek spalvos korekcija, kiek veido modeliavimo dalis. 

 

Nuotraukos šaltinis - Internetas

 

Ką gi svarbu žinoti, naudojant šią techniką? Viena pagrindinių taisyklių – tepti priemonę labai lokaliai, būtent ten, kur yra probleminė vieta. Tai yra itin svarbu, nes, pavyzdžiui, užtepus žalios spalvos maskuoklį ne tik ant spuogo, bet ir aplink – gausite pilką spalvą, o tai dar labiau atkreips dėmesį į nepageidaujamą sritį.

 

Dar viena labai dažna klaida, net ir tarp seniai dirbančių vizažistų, - tepamas itin storas sluoksnis korektoriaus. Rezultatas -  vietoj koreguojamosios spalvos atsiranda ryški korektoriaus spalva ir, kad paslėpti tai, ant viršaus tepamas kūno spalvos maskuoklis. O tai dar vienas nereikalingas sluoksnis kosmetikos. Visa spalvos koregavimo esmė – neutralizuoti nepageidaujamą atspalvį, o ne pakeisti jį kitu. Todėl dirbti reikėtų tepant priemonę labai plonais sluoksniais (paprastai, turėtų užtekti vieno). Patogiausia tai daryti kempinėle arba tiesiog pirštais, „įtapšnojant“ į odą (jei kalba eina apie kreminius korektorius), kadangi šepetėlis gali tiesiog „stumdyti“ priemonę ant odos paviršiaus. 

Kita svarbi detalė – toliau tepamas makiažo pagrindas turėtų būti aplikuojamas kempinėle, tapšnojimo judesiais, kad nejudint jau atlikto koregavimo darbo. Jeigu užtepėt reikiamą spalvos korekcijos priemonės kiekį, makiažo pagrindas turėtų pilnai uždengti koreguotas vietas, jų tiesiog turėtų nesimatyti.

 

Nuotraukos šaltinis - Internetas

 

Ne mažiau svarbu ir pačių korektorių kokybė. Prastesnės kokybės produktuose dažnai būna nepakankamas kiekis pigmento, todėl tenka tepti didesnį kiekį produkto, o tai tiesus kelias link „cakey face“ arba sluoksniuoto pyrago effektas (veido oda atrodo itin nenatūraliai, matosi stori sluoksniai pudros, veidas atrodo „negyvas“).

 

Paskaičius tokį kiekį informacijos, šis metodas atrodo itin sunkus. Ir tai tiesa. Tai labiau profesionalams skirta metodika. Realybėje, spalvos korekcija yra reikalinga gan retais atvejais. Dažniausiai, užtenka paprasto maskuoklio. Dar vienas patarimas – jei jūsų netenkina viso veido spalva (pavyzdžiui, kapiliarų tinklelis, suteikiantis raudonumo visam veidui, arba jūsų veido tonas yra gelsvas ir pilkšvas), puiki išeitis – makiažo bazės su spalva. Dažniausiai, pigmento, esančio bazėje, pilnai užtenka neutralizuoti nepageidaujamam veido atspalviui, be to, tai sumažina bendrą priemonių sluoksnių kiekį.

 

Šiam kartui tiek. Ir nepamirškit, kad makiažas tai žaidimas, saviraiškos priemonė, čia nėra jokių griežtų taisyklių ar apribojimų: darykit tai, kas Jums patinka ir kaip Jums patinka