BEAUTY BLOG

.Sveiki, mano vardas Olia ir aš myliu kosmetiką ir viską, kas su ja susiję. Stebiu, kas vyksta grožio pasaulyje, nagrinėju naujienas bei dalinuosi savo įžvalgomis šiame bloge.

Autorė, grožio apžvalgininkė, mokytoja-vizažistė Olia Bladžiuvienė

Tikriausiai Jums ne kartą yra tekę girdėti, jog geri šepetėliai nulemia 50 ar net 70 procentų makiažo sėkmės. Ir tai yra tiesa. Net ir labiausiai įgudęs meistras negalės atlikti darbo gerai, jei neturi tam tinkamų įrankių. Todėl kartais, kai makiažas nesigauna gražus, prieš pykstant ant savęs (už nemokėjimą dažytis) ar ant kosmetikos (produktas sunkiai pasiskirsto ir t.t.), pagalvokime ir įvertinkime kokius gi įrankius naudojam savo tikslui pasiekti. Taigi šiandienos straipsnis skirtas šepetėliams ir viskam, kas su jais susiję.


Ypač tie, kas tik pradeda savo kelionę vizažo pasaulyje, pasiklysta pasiūlos jūroje ir nori įsigyti visus įmanomus šepetėlius: kuo daugiau ir, dažniausiai, kuo pigiau. Natūralu, visi mes norim sutaupyti vieną kitą eurą, tačiau yra keli svarbūs aspektai, kuriuos turėtumėt žinoti renkantis šepetėlius.
Taigi, visų pirma aptarkime, kokie gi šepetėliai yra geri ir kaip tai sužinoti prieš perkant: 


•    Atidžiai apžiūrėkite šepetėlį, ar netvarkingai nekyšo šereliai? Ar šepetėlis turi gražią, taisyklingą formą? Nes jei dar nenaudotas šepetėlis atrodo prastai, tai galime tik įsivaizduoti, kas su juo bus išplovus;
•    Geri šepetėliai dažnai yra pakankamai sunkūs, solidūs. Taip yra todėl, kad gerų šepetėlių rankena yra gaminama iš natūralaus medžio, bei apipavidalinama aukštos kokybės metalo detalėmis. Prastesnės kokybės šepetėliai dažniausiai yra plastmasiniai ir dėl to sveria mažiau;
•    Rankena turi būti stabili, neklibanti;
•    Lengvai patempkite už šerelių – kokybiškas šepetėlis neturėtų „pamesti“ plaukelių;
•    Be abejo, patys šereliai turėtų būti minkšti, nesibadantys.

 

 

Be abejo, šie patarimai tinkami tik perkant įrankius „gyvai“. Jei nusprendėt šepetėlius įsigyti internetu, reikėtų nepatingėti paieškoti atsiliepimų apie šiuos šepetėlius.


Vos tik pradėjus susipažinimą su makiažu, neskubėkite pirkti kuo daugiau šepetėlių. Geriau išsirinkite kelis būtiniausius, bet kad jie būtų kokybiški. Pradėjusios dažytis, su laiku Jūs pačios pajausit kokių būtent šepetėlių Jums trūksta. Ypač patariu nesirinkti labai didelių rinkinių su daugybę šepetėlių (25-30 vnt). Net jei Jums ir reikia daug šepetėlių, geriau susikurti rinkinį sau individualiai, nei pirkti 30 šepetėlių, 10 iš kurių turės tą pačią funkciją, o dar 5 išvis neaišku kam yra skirti. Ir galop iš to rinkinio naudosit kelis šepetėlius, o kiti tiesiog gulės stalčiuje.

 

 

Pakalbėkime apie natūralų ir sintetinį pluoštą, iš kurių yra gaminami šepetėliai. Nuo senų laikų galvoje įstrigęs įsitikinimas: kas natūralu – gerai, kas dirbtina – blogai. Bet ar iš tikrųjų taip yra? Tiesa yra tokia, kad šiais laikais galima nesunkiai rasti puikios kokybės sintetinio pluošto šepetėlių bei visiškai prastų natūralaus plauko. Visų pirma, verta paminėti, jog kreminėms tekstūroms tinkami yra tik sintetiniai šepetėliai, kadangi natūralus plaukas yra korėtas ir visi skysti ar kreminiai produktai labai stipriai įsigeria į jį, ko pasėkoje sunaudojama žymiai daugiau produkto bei jis daug prasčiau pasiskirsto ant odos. O tuo tarpu natūralaus plauko šepetėliai yra neprilygstami sausų produktų paskirstyme ant odos. Todėl teigti, kad vieni ar kiti yra blogi – neteisinga. 

 

 

Kitas svarbus momentas – nekokybiški būna ir sintetiniai ir natūralūs šepetėliai. Geras pavyzdys prastų sintetinių šepetėlių (ypač perkamų iš tokių svetainių kaip aliexpress ir pan.) būtų šepetėliai, kurie yra tiek glotnūs ir lygūs (plastikiniai), kad jie tiesiog nepaima produkto – šešėlių dulkės skrenda aplink, o ant norimos aplikavimo vietos nieko nesimato , nes sausas produktas tiesiog neturi už ko „užsikabinti“. Labai dažnai tokiu atveju yra kaltinamas produktas – „mažai pigmentuotas“, „per mažai pigmento, per daug talko“ ir pan. Čia mums padės būtent natūralaus plauko šepetėlis, kuriuo šerelių faktūra idealiai „pačiumpa“ birų produktą ir staiga šešėliai, kurie buvo nurašyti kaip prasti, gali pasirodyti visai neblogi.


Tačiau, vėl gi, reikia labai atidžiai rinktis šepetėlius, kurie yra sukurti iš natūralių plaukelių. Kad toks šepetėlis būtų minkštas ir nebadytų jautrios veido odos, šereliai turėtų būti ne kerpami, o surenkami pagal plaukelių ilgį į pageidaujama formą. Tačiau, daugelis gamintojų taupo savo išteklius bei kerpa plaukelius, ko pasėkoje šepetėliai badosi ir dirbti su jais bus itin sunku. Todėl šepetėlius patariu pirkti tik gyvai, kad galėtumėt pati jausti šerelių minkštumą ar kietumą.


Ko gero, išvada būtų – nesivaikyti mažų kainų, o ieškoti kokybės. Tarp kitko, ne visada aukšta kaina garantuoja aukštą kokybę bei atvirkščiai. Gero įrankio pagalba Jūs labai palengvinsite sau darbą bei nustebsite, pamatę rezultatus.


Pabaigai, norisi priminti, kad net geriausi šepetėliai neatliks savo darbo puikiai, jei jų tinkamai neprižiūrėsite: kreminiams produktams skirti šepetėliai turi būti plaunami po kiekvieno naudojimo, sausiems – pageidautina irgi kaskart, arba bent jau porą kartų per savaitę (naudojant kasdien). Net jei vizualiai šepetėlis yra lyg švarus, ant jo kaupiasi daugybę bakterijų, jūsų odos ląstelių, dulkių ir kitų nešvarumų, kurie gali pakenkti odai. Be to, purvinas šepetėlis gali lengvai sugadinti kruopščiai kurtą makiažą. Plauti šepetėlius patartina specialiu šampūnu arba tiesiog skystu muilu; gerai išskalavus jie dedami ant minkšto rankšluosčio džiūti. Kartas nuo karto praeidami paformuokite šerelius ranka, kad išdžiūvę jie geriau laikytų formą.


Tiek patarimų Jums paruošiau šiandien. Iki naujų susitikimų mūsų bloge.