BEAUTY BLOG

.Sveiki, mano vardas Olia ir aš myliu kosmetiką ir viską, kas su ja susiję. Stebiu, kas vyksta grožio pasaulyje, nagrinėju naujienas bei dalinuosi savo įžvalgomis šiame bloge.

Autorė, grožio apžvalgininkė, mokytoja-vizažistė Olia Bladžiuvienė

Ar Jūs esate patyrusi tokį nemalonų dalyką kaip netolygus, subėgęs į visas įmanomas raukšleles makiažo pagrindas ir pradeda atrodyti, jog jis tiesiog kažkur nyksta? Visa tai reiškia, kad Jūsų makiažas neišsilaikė ir pradėjo dalintis į komponentus (atsiskiria „riebi“ dalis nuo pigmento). Kas padės šioje situacijoje? Bazė! Todėl šį kartą kalba eis  būtent apie makiažo bazes. Kas tai, kam naudojama, ar visiems tinka ir kokios būna bazių  rūšys.

 

Tai gi kas yra makiažo bazė? Bazė, dar dažnai vadinama praimeriu (angl. to prime – padėti pagrindą ), tai priemonė, kurį sudaro savotišką barjerą tarp odos ir makiažo. Pagrindinė bazės paskirtis – makiažo patvarumo užtikrinimas. Taipogi bazė užpildo nedidelius odos paviršiaus nelygumus ir padaro juos vizualiai mažiau pastebimais, o makiažo pagrindas dengiasi lengviau ir tolygiau.

 

Iškyla klausimas: o kaip gi bazė padeda makiažo priemonėms išlikti ant veido nepakitusioms kuo ilgiau? Visa paslaptis slypi sudėtyje, o tiksliau – silikone ir jam identiškose medžiagose. Svarbu žinoti, kad būtent riebalas ardo makiažą, o tiksliau  - riebalai iš mūsų odos. Būtent silikoniniai (ir jiems identiški) komponentai, kažkurį laiką ,yra atsparūs vandeniui ir riebalams. Padengus odą baze laikinai yra „užrakinama“ riebalų liaukų veikla, be abejo, jos ir toliau funkcionuoja, tačiau tankaus silikono dėka, poros yra uždarytos ir riebalas nepraeina.

 

Šioj vietoj dažniausiai išgirstame klausimą: ar galima naudoti bazę kasdien? Kasdien „kemšant“ riebalų liaukas galima prisišaukti įvairių odos problemų, kurias po to gali tekti labai ilgai gydyti. Be to, bazė yra sunkus produktas ir vargina odą, ji nekvėpuoja. Egzistuoja lengvesnės bazės, bet lengvesnės yra lygu mažiau efektyvesnės: kuo lengvesnė ant odos jaučiasi bazė, tuo joje mažiau silikoninių medžiagų, o tai reiškia mažiau efektyvumo. Todėl, galima daryti išvadą, kad dauguma gamintojų teigiančių, jog jų bazę galima naudoti kasdien arba meluoja arba ta bazė nesuteiks Jums norimo ilgai išliekančio efekto.

 

BEAUTY BLOG

Kaip gi taisyklingai užtepti ir koks yra optimalus bazės kiekis? Bazę galima tepti pirštais, šepetėliu arba kempinėle. Aišku, jei dirbate profesionaliai tai rinksitės paskutinius du variantus, tačiau darant makiažą sau puikiai tiks ir savi pirštai. Pradedama tepti nuo riebiausios vietos ant veido, dažniausiai tai T zona (kakta, nosis ir smakras) ir sklaidoma link veido kraštų. Itin kruopščiai reikia padengti visas raukšleles ir vietas kur oda juda daugiausiai (po akimis, aplink nosį, juoko raukšlės, kaktos raukšlelės). Tepti reikia nestorą sluoksnį ir užtepus palaukti bent 5 minutes, kad priemonė „įsigertų“ į odą ir „įsitaisytų“ visuose nelygumuose. Jeigu po 5 minučių matote, kad kažkuri veido vieta atrodo itin riebi, gali būti, kad toje vietoje persistengėt su kiekiu. Tokiu atveju paimkite servetėlės vieną sluoksnį ir švelniai prispauskite prie tos vietos (jokių būdu netrinkite!), taip pašalinsite nepageidaujamą produkto perteklių. Toliau galima tęsti makiažą kaip esate suplanavę.

 

Atelier Make Up bazė

 

Kam ir kada gi tada bazė būtina? Bazė – tobulas variantas proginiams makiažams, kadangi tokiu atveju būtina, jog makiažas atrodytų nepriekaištingai visą dieną. Be abejo, tai nepamainomas profesionalų produktas, kai reikia paruošti modelį filmavimui ar fotosesijai. Ar užtepus daugiau bazės bus geresnis efektas? Tikrai ne. Kaip sako žinomi vizažistai, tokie kaip Lisa Eldridge ir Gucci Westman: auksinė viso makiažo taisyklė – less is more (mažiau yra daugiau). Tai reiškia, kad nereikia persistengti, nes dažniausiai gausite atvirkštinį efektą. Šnekant konkrečiai apie bazę – užtepus per daug, perteklius „judės“ ant odos paviršiaus kartų su visu Jūsų makiažu.

 

 

Rinka šiuo metu siūlo itin daug makiažo bazių (matinį efektą suteikiančios, raudonį mažinančios, skaistinančios ir t.t.). Viena paskutinių naujovių – purškiama bazė. Rinktis reikėtų pagal individualius poreikius, tačiau svarbu prisiminti, kad pagrindinė jų funkcija vis tik ta pati ir tokia efektų įvairovė yra daugiau marketingas, dažniausiai užtenka universalios (kaip taisyklė, permatomos) bazės. Eksperimentuokite, bandykite ir atraskite tai, kad tiks Jums labiausiai.

 

Make Up Forever bazė

 

Be abejo, būtina nepamiršti, kad prieš tepant bazę, veidas turi būti tinkamai paruoštas makiažui. Apie tai papasakosiu kitame savo straipsnyje, tad sekite V&V beauty business puslapio naujienas.

 

Pabaigai, norėčiau pabrėžti, jog visa tai yra tik mano nuomonė. Kiekvienas renkasi tai, kas jam tinka bei patinka labiausiai.